2. 4. 2018

Nová výstava v Galerii Rudolfinum: Na pokraji krásy a ošklivosti

Galerie Rudolfinum, jejíž je J&T Banka generálním partnerem, ve svých prostorách v dubnu přivítá výstavu britského umělce Mata Collishaw, ve které se znovu naplno projeví dramaturgická linie galerie, která sleduje hluboké a inspirující vazby současného umění s uměleckými dějinami. Témata, která se na výstavě objeví, se pohybují na prahu mezi reálným světem a podivným snem. Směřují k bodu střetu mezi krásou a hororem, k bodu, kdy stačí jen velmi málo a věci se mohou proměnit ve svůj pravý opak.
20. 1. 2018

Seznamte se s finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého

Nová mezinárodní porota vybrala do finále Ceny Jindřicha Chalupeckého pro rok 2018 již tradičně pětici vizuálních umělců do 35 let, působících na české umělecké scéně. Jsou jimi Alžběta Bačíková, Lukáš Hofmann, Tomáš Kajánek, Kateřina Olivová a Adéla Součková. J&T Banka je dlouhodobým partnerem této akce.
27. 11. 2017

Kdo se letos zařadil mezi laureáty nejznámější umělecké soutěže v Česku?

I přes riziko kontroverze investujeme do naší společné budoucnosti a podporujeme projekty z oblasti současného umění. Věříme, že umění úzce souvisí s elitami a neodmyslitelně patří ke kultivované společnosti. Proto jsme partneři nejprestižnější umělecké soutěže u nás, Ceny Jindřicha Chalupeckého, která napomáhá objevit a zviditelnit mladé umělce v České republice i ve světě.
29. 1. 2018

Domestic Arenas: Videoart v Rudolfinu

Galerie Rudolfinum, jejíž je J&T Banka generálním partnerem, aktuálně představuje výstavu s názvem Domestic Arenas, na kterou vás zveme. Výstavní sály jsou tentokrát zahalené do tmy, kterou prozařují jen světla projektorů. Příběhy ukryté ve videoartu, jež na výstavě uvidíte, představují složitá témata postkoloniálního vidění světa – obtížné začlenění menšin do většinové společnosti, problematiku kultury městských gangů, rasovou tematiku nebo symbiózu kulturních dědictví různých národů.
21. 9. 2017

Kdo další vstoupí do historie laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého? Rozhodne finále

I přes riziko kontroverze investujeme do naší společné budoucnosti a podporujeme projekty z oblasti současného umění. Věříme, že umění úzce souvisí s elitami a neodmyslitelně patří ke kultivované společnosti. Proto jsme partneři nejprestižnější umělecké soutěže u nás, Ceny Jindřicha Chalupeckého, která napomáhá objevit a zviditelnit mladé umělce v České republice i ve světě.
4. 9. 2017

Za oponou 100. výstavy v Rudolfinu

„Na jubilejní výstavu jsme se snažili dvojnásob,“ říká kurátor David Korecký
4. 9. 2017

Svět očima Krištofa Kintery v Rudolfinu

Věříme, že umění kultivuje jedince i společnosti, a proto se nebojíme riskovat a investovat i do současného umění, které možná jednou ocení až budoucnost. Jsme partneři Galerie Rudolfinum, která si jako svou stou výstavu připravila prezentaci tvorby jednoho ze současných českých nejúspěšnějších umělců - Krištofa Kintery. Výstava je pro návštěvníky zdarma. Přijďte se na ni v termínu od 7. 9. 2017 do 26. 11. 2017 podívat. Důmyslné provedení Kinterových děl Vás vtáhne do světa, na který jen tak nezapomenete.
29. 5. 2017

Květen a aukce

Aukční trh ovládly v průběhu května sochy.
22. 5. 2017

Důležité je pracovat a neztratit svoje nadšení

Jiří Středa hledá inspiraci pro své sochy všude kolem sebe, ale hlavně v sobě. Jeho díla si můžete aktuálně prohlédnout v brněnské J&T Banka Café Trinity.
16. 5. 2017

SOUTĚŽ „MÁŠ UMĚLECKÉ STŘEVO?” VYHRÁLY STUDENTKY GYMNÁZIA JANA KEPLERA Z PRAHY

V Galerii Rudolfinum se v pátek 12. května 2017 uskutečnilo osmé finále mezinárodní soutěže „Máš umělecké střevo?”, která přibližuje současné výtvarné umění studentům středních škol. Do finále postoupilo celkem 25 projektů z celé České republiky. Studentské práce hodnotila odborná porota v čele s výtvarníkem Richardem Loskotem, letošním finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého. Jako nejzajímavější projekt byla označena práce sesterského dua Dorothey a Johany Hofmeisterových z Gymnázia Jana Keplera v Praze.
26. 4. 2017

Eberhard Havekost v Galerii Rudolfinum

Galerie Rudolfinum uvádí výstavu německého malíře Eberharda Havekosta, jednoho z čelních představitelů nové generace malířů, kteří ve své tvorbě užívají digitální vizuální jazyk. K vidění je v až do 2. 7. 2017.
19. 4. 2017

Tahouni březnových aukcí

Březnový aukční svět přinesl první letošní rekord. Pokořila ho Špálova Krajina s kolejemi. Pozadu ale nezůstal ani Klimt a Preissig.
21. 3. 2017

Nejzajímavější koupě poslední doby

Červený Mauricius, Toyen mezi Skoty a začátek nové sezóny
16. 3. 2017

Jakub Špaňhel: Cenu obrazů si určuji sám

Malíř Jakub Špaňhel je už v žebříčku Art Index stálicí. Vloni obsadil 44. místo, letos postoupil až na 37. pozici. Tento umělec patří také k nejprodávanějším autorům za uplynulých deset let – na aukcích se prodala jeho díla za souhrnnou částku převyšující 4,6 milionu korun. Jako jeden z mála umělců se přitom nenechává zastupovat žádným agentem.
9. 3. 2017

Společnost Jindřicha Chalupeckého představuje svůj bohatý jarní program

Společnost Jindřicha Chalupeckého je známá především jako organizátor Ceny Jindřicha Chalupeckého, nejprestižnějšího českého ocenění pro výtvarné umělce do 35 let. Společnost však v posledních letech podstatně rozšířila svou činnost a začala organizovat celou řadu paralelních projektů a programů, které mají za cíl představovat porevoluční a současné české umění odborné i široké veřejnosti po celé České republice i v zahraničí.
24. 2. 2017

Roman Štětina: Jak vystavovat zvuk

„Skokan roku“ podle žebříčku J&T Banka Art Index ROMAN ŠTĚTINA se pohybuje na pomezí výtvarného umění, filmu a divadla.
21. 2. 2017

J&T BANKA Art Index 2017: Skoro stejných 100

Unikátní žebříček popisující vývoj současné výtvarné scény, J&T BANKA Art Index, již počtvrté připravila J&T Banka ve spolupráci s portálem Art+. Potenciální sběratelé a investoři zvažující nákup současného umění, tak mají opět možnost zorientovat se na současné výtvarné scéně a seznámit se s těmi, kteří se z více než 1500 umělců dostali do první 100.
13. 2. 2017

Enjoy Your Life v Galerii Rudolfinum

V polovině prosince otevřela Galerie Rudolfinum jedinečnou autorskou instalaci nejnovější tvorby Juergena Tellera, jednoho z nejžádanějších současných fotografů.
3. 1. 2017

Nejzajímavější prodeje na konci roku 2016

Přelom listopadu a prosince přinesl hned několik uměleckých aukcí. Podívejte se, jaké nejzajímavější prodeje se na nich odehrály.
29. 11. 2016

Díla ze sbírky Magnus Art na výstavě v Moravské galerii v Brně

„Neváhej a ber, když Chalupecký dává, to se někdy stává, že každý nevyhrává.“ Tak zní refrén skladby kapely Finský barok, v níž působí František Skála a Jiří Černický, laureáti Ceny Jindřicha Chalupeckého. Umělci tímto ironicky vystihují podstatu soutěžení na poli umění. Ne každému se podaří zvítězit. Na výstavě Neváhej a ber! v Pražákově paláci budou vystavena díla těch umělců, kteří cenu vyhráli v letech 1990–2015.
29. 11. 2016

Nejzajímavější koupě poslední doby

Jak vypadají obrazy, jejichž cena se na aukčním domácím trhu pohybuje kolem několika miliónů korun? Podívejte se na nejzajímavější tři díla, která si v nedávné době našla své nové majitele.
28. 11. 2016

Cena Jindřicha Chalupeckého zná svého vítěze

Laureátem 27. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého se stal Matyáš Chochola. Diváckou cenu získala Anna Hulačová.
11. 10. 2016

Karina Kottová: Věk je výhoda, k umělcům mám blíž

Před rokem převzala řízení Společnosti Jindřicha Chalupeckého. Mladá kurátorka Karina Kottová (32) se připravuje na vrchol sezóny, kterým je předávání uznávané Chalupeckého ceny, a hodnotí první rok v nové funkci.
20. 9. 2016

Vladimir 518: Bez deadlinu jsem lenoch

Se jménem hudebníka a výtvarníka Vladimíra Brože alias Vladimira 518 se v rámci kulturních aktivit J&T Banky setkáváte stále častěji. Naposledy jste ho zaregistrovali v zimě, kdy ve spolupráci s bankou vydal knihu Obsese, ve které zpovídal 20 osobností české umělecké scény. Tentokrát jsme pro vás vyzpovídali my jeho.
8. 8. 2016

Evžen Šimera: Umění se nemá zavděčit všem

Výtvarník Evžen Šimera, mimo jiné finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého, je jednou z největších osobností českého umění současnosti. Jeho práce teď můžete vidět i v pražské centrále J&T Banky.
27. 7. 2016

Seznamte se: Fotografka Alžběta Jungrová

Její jméno už vám nejspíš je povědomé z Magnus Magazínu, kde se Alžběta věnovala tématu ženské krásy. Teď vám přinášíme ukázku z jejího nového projektu Imaginárium. Soubor fotografií vychází z reality toho, čím jsme všichni denně obklopeni, kombinací odrazů a zrcadlení si však z věcí vytváříme často úplně jiný, snový svět.
27. 4. 2016

Taryn Simon: Co kdyby?

Špičková světová fotografka amerického původu Taryn Simon přijíždí do Prahy. V Galerii Rudolfinum od konce dubna představí průřez šesti projekty, které často působí podobně napínavě jako čtení extrémně dobré detektivky.
3. 6. 2016

David Korecký: Pro pochopení umění stačí, abychom se víc zajímali

Co mají společného Barbara Probst, Roger Hiorns, Jiří Černický a jejich úspěšné výstavy v Galerii Rudolfinum? Jméno zkušeného kurátora Davida Koreckého, pod jehož vedením umělci představují české veřejnosti svá díla. Kdo je ale tenhle muž v pozadí a co všechno vlastně obnáší jeho práce?
3. 3. 2016

Známe finalisty ceny Jindřicha Chalupeckého

Tři ženy a dva muže vybrala mezinárodní porota do finále Ceny Jindřicha Chalupeckého pro rok 2016. Během roku se finalisté představí v řadě doprovodných programů určených veřejnosti. Na jaká jména a díla se můžete těšit?
27. 1. 2016

Divoký sny v Rudolfinum

Zima je ideální období k návštěvě galerie. Nevíte kam a na jakou výstavu zajít? Pak vás zveme do Rudolfina, které koncem ledna otevírá přehlídku Jiřího Černického.
15. 1. 2016

Cenu Jindřicha Chalupeckého má Barbora Kleinhamplová

Letošní ročník Ceny Jindřicha Chalupeckého má svoji vítězku. Z pěti výtvarníků mladších 35 let vybrala mezinárodní porota Barboru Kleinhamplovou. Ve finálové výstavě zaujala videoinstalací, kde propojila digitalizované části lidského těla a jógu smíchu.
4. 12. 2015

Sbírka umění Magnus Art

J&T Banka vybudovala vlastní sbírku současného umění složenou z děl laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého. Obsahuje více než třicet děl nebo sérií.
23. 10. 2015

Dvě výstavy k Ceně Jindřicha Chalupeckého

V Praze a v Brně na konci září otevřely dveře dvě výstavy spojené s Cenou Jindřicha Chalupeckého. Pražská bilancuje pětadvacet let trvání prestižního ocenění, brněnská představuje její letošní finalisty.
30. 9. 2015

Pět žen v Rudolfinu

Strávili jste léto jenom u vody a grilu a vlastně úplně nekulturně? Pak je nejvyšší čas to napravit. Pokud nevíte, kam vyrazit, zapište si do diářů datum 1. října, kdy v Rudolfinu otevírá výstava s názvem FLAESH.
18. 5. 2016

Sponzor se zajímá o naši práci do takové míry, jakou jsem od zřizovatele nezaznamenal

Petr Nedoma vede přes 20 let Galerii Rudolfinum, jejímž je J&T Banka generálním partnerem. Kurátorka umění Silvie Šeborová si s ním pro magazín Artalk povídala o jeho pohledu na českou, potažmo zahraniční scénu, i o financování státem zřizované instituce.